Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu


Polabská liga 2020

Polabska-liga-logo1
33. ročník Polabské ligy OSJu Kolín
Pandemie omezila soutěž - COVID 19

8. - 9.2. 2020 (2 dny) -1. kolo - Kolín (TJ Start Kolín)
4. 4. 2020 - 2. kolo - NEKONALO SE !
Chlumec nad Cidlinou

17. 5. 2020 (neděle) - 3. kolo - NEKONALO SE !
Čáslav

13. 6. 2020 - 4. kolo - NEKONALO SE !
Kolín 

5. 9. 2020 - 5. kolo - Králíky  - Nový Bydžov 
5. 12. 2020 - 6. kolo - Kolín (Sport Kolín, z.s.) 

Partnerství PL

int(1)

Novinky

Páčení u staršího žactva

31.3.2015

pozor při páčení. Některé děti na to nejsou připravené. Hrozí zbytečné úrazy. Naštěstí se dá (a měl by) vyhlašovat technický ipon.

Koučink dětí

31.3.2015

Děti (U9, U11) se smějí na některých soutěžích povzbuzovat jen podle nových pravidel, které naleznete rovněž na těchto stránkách.

Pravidla pro mládež

31.3.2015

Na těchto stránkách naleznete nové doplnění pravidel platné pro mládež.

Kontakt


Oblastní svaz juda v Kolíně

Vávrova 814
280 02 Kolín 4
www.osju.eu


Josef Musil - předseda

mobil: 605 209 665
josef.musil@osju.eu
josef.musil@sportkolin.cz


Komise STK
Martin Novotný - předseda
mobil: 607 558 994
stk@osju.eu

Komise rozhodčích
Břetislav Olexa - předseda
mobil: 724 273 836
kr@osju.eu

Toplist

OdkazyPartner OSJu a PL

 Logo

Partner OSJu a PL

Logo-kolin

Partner PL

Partner PL

Kwon

Kalendář

Na této rubrice pracujeme
http://www.osju.eu/kalendar

Odkazy

Zájemci o členství v PL

pokud má některý z oddílů zájem soutěžit o hlavní cenu Polabské ligy, to je o broušený pohár, musí být zařazen mezi družstvy PL. To ovšem není zase tak jednoduché. Hlavní podmínkou členství je pravidelná účast jednotlivých kol (nemusí se na všechny, ale neměla by být absence trvalejšího rázu). Také je nutné se aktivně spolupodílet na zajišťování rozhodčích.
O přijetí rozhoduje výlučně VV OSJu Kolín. Ten může přijímání na čas pozastavit, ajko to nejednou udělal. Cílem je držet počty účastníků na přijatelných úrovních.

Síň slávy

Čestné členství v OSJu - PLJudo juda

JU – DO ( jemná – cesta)
je sport s dlouholetou tradicí. Jde tak, jako u všech moderních bojových sportů, o souhrn a úpravu vybraných technik, které nalezneme v záznamech starších forem bojových umění. Tím se dá bez přehánění říci, že jeho kořeny sahají do pradávné minulosti.
V současné moderní době nám judo přináší nejenom sportovní vyžití, cestu k mravním zásadám v duchu prof. Jigora Kana, ale i mnoho nevšedních zážitků a přátel ze společných výprav, soustředění, táborů a dalších akcí. Dnes není žádným problémem soutěžit za hranicemi našeho státu na různých otevřených soutěžích, pořídit si zahraniční literaturu či nejmodernější výbavu včetně kvalitního tatami……. Je tedy jasné, že judo má své neodmyslitelné místo ve společnosti, a že se s ním nadále počítá.
Judo myslí i na starší judisty. Pro ně je pořádána stále populárnější řada veteránských soutěží, včetně těch mistrovských. A věřte, že si nevedou špatně. Jejich letité zkušenosti a odhodlání se odráží ve vzhlednosti jednotlivých zápasů. Někteří překvapují i, pro svůj věk, vyjímečnou kondicí.
Pořádají se i technická mistrovstí, kdy se soutěží v dokonalosti zvládání jednotlivých KAT judo. Kata je soubor technik judo, kdy cvičící demonstrují v přesném pořadí a technickém pojetí principy juda. Nad jejím bezchybným provedením dohlíží sbor rozhodčích delegovaný z kolegia DANů.
Pokud si někdo netroufá na boj v postoji, má možnost zvolit zápasení “na zemi”. Tato forma je vhodná pro starší lidi a pro ty nejmenší. U těch nejmenších jde o vybojování vítězství nasazeným držením. Starší mohou využít i technik škrcení nebo páčení. Páčení ani škrcení není u juda, pokud se dělají správně, nebezpečná. Při účinném nasazení těchto technik soupeř vzdává. Některé oddíly pořádají tímto způsobem i soutěže.
Judo je prostě sport pro všechny generace.

Doufám, že i vás tento krásný ritířský sport uchvátí

Josef Musil – předseda OSJu Kolín

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů