Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu


Polabská liga 2020

Polabska-liga-logo1
33. ročník Polabské ligy OSJu Kolín
Pandemie omezila soutěž - COVID 19

8. - 9.2. 2020 (2 dny) -1. kolo - Kolín (TJ Start Kolín)
4. 4. 2020 - 2. kolo - NEKONALO SE !
Chlumec nad Cidlinou

17. 5. 2020 (neděle) - 3. kolo - NEKONALO SE !
Čáslav

13. 6. 2020 - 4. kolo - NEKONALO SE !
Kolín 

5. 9. 2020 - 5. kolo - Králíky  - Nový Bydžov 
5. 12. 2020 - 6. kolo - Kolín (Sport Kolín, z.s.) 

Partnerství PL

int(1)

Novinky

Páčení u staršího žactva

31.3.2015

pozor při páčení. Některé děti na to nejsou připravené. Hrozí zbytečné úrazy. Naštěstí se dá (a měl by) vyhlašovat technický ipon.

Koučink dětí

31.3.2015

Děti (U9, U11) se smějí na některých soutěžích povzbuzovat jen podle nových pravidel, které naleznete rovněž na těchto stránkách.

Pravidla pro mládež

31.3.2015

Na těchto stránkách naleznete nové doplnění pravidel platné pro mládež.

Kontakt


Oblastní svaz juda v Kolíně

Vávrova 814
280 02 Kolín 4
www.osju.eu


Josef Musil - předseda

mobil: 605 209 665
josef.musil@osju.eu
josef.musil@sportkolin.cz


Komise STK
Martin Novotný - předseda
mobil: 607 558 994
stk@osju.eu

Komise rozhodčích
Břetislav Olexa - předseda
mobil: 724 273 836
kr@osju.eu

Toplist

OdkazyPartner OSJu a PL

 Logo

Partner OSJu a PL

Logo-kolin

Partner PL

Partner PL

Kwon

Kalendář

Na této rubrice pracujeme
http://www.osju.eu/kalendar

Odkazy

Zájemci o členství v PL

pokud má některý z oddílů zájem soutěžit o hlavní cenu Polabské ligy, to je o broušený pohár, musí být zařazen mezi družstvy PL. To ovšem není zase tak jednoduché. Hlavní podmínkou členství je pravidelná účast jednotlivých kol (nemusí se na všechny, ale neměla by být absence trvalejšího rázu). Také je nutné se aktivně spolupodílet na zajišťování rozhodčích.
O přijetí rozhoduje výlučně VV OSJu Kolín. Ten může přijímání na čas pozastavit, ajko to nejednou udělal. Cílem je držet počty účastníků na přijatelných úrovních.

Síň slávy

Čestné členství v OSJu - PLVznik Polabské ligy

Polabská liga – značka, která se osvědčila.
Nejznámější a odborníky vysoce uznávaná dlouhodobá soutěž žactva v ČR.

Vznikla současně s OSJu Kolín v roce 1988 na hale Bios v Kolíně. U jejího zrodu stálo několik nadšenců z OSJu Kolín (Jarda Zamazal, Josef Musil, Emil Jeník, Karel Strnad, Mirek Procházka….).
Zakládajícími členy Okresního svazu judo v Kolíně byly oddíly Jiskra Kolín, Judo T.J. Sokol Velim a Školní oddíl juda při 3. ZŠ v Kolíně (dnešní TJ Start Kolín). Její jednotlivá kola probíhala nejprve jen v Kolíně, vždy na hale Bios pod pořadatelstvím TJ Jiskry Kolín a zmenší části (květnové kolo) pod 3. ZŠ Kolín (TJ Start Kolín). Později se přidala Velim (pořadatelství T.J. Sokol Velim), následně Poděbrady (DDM Poděbrady) a Krakovany (SK Krakovany, pozdější oddíl SK Týnec nad Labem). O několik roků později se PL rozšířila působností  o kola v Chlumci nad Cidlinou a Novém Bydžově.
V Polabské lize, po dobu své existence, soutěžil i oddíl z Kutné Hory, který vedl Karel Vohanka (pozdější instruktor na policejní škole v Hrdlořezích). Necelé 2 roky soutěžil v PL také oddíl z Třebechovic. Na okrese Kolín a v PL se na čas objevil oddíl Sokola Český Brod, který byl financován zpřízněnou bezpečnostní službou, vedli ho společně Tonda Polák a Josef Musil. Bohužel tento českobrodský oddíl musel ukončit svojí činnost pro zánik podpory ze strany Sokola v Českém Brodě, který neměl v té době o děti zájem. Na pár let se v PL objevil i oddíl ze Světlé nad Sázavou, který se z ničeho nic přestal na soutěžích objevovat a zůstal po něm ještě rest v nevrácených (nebo zaplacených) odebraných kimonech.
V dnešní podobě má soutěž Polabská liga ustálených 6 kol. První se tradičně koná ve Velimi. Další kola jsou v Chlumci nad Cidlinou, v Novým Bydžově, Čáslavi, který ho převzal od Poděbrad a dvakrát v Kolíně.
Soutěž je stále vyhledávanou a populární zejména pro svůj specifický přístup k mládeži, kdy uvádí do soutěžního klání mnoho nových začínajících  judistů a ponechává možnost širšího vyžití již ostříleným závodníkům. Mnozí z nich se později umísťují na předních příčkách M ČR a na mezinárodních soutěžích.
Polabská liga se mírně liší od ostatních soutěží juda pořádaných na území ČR. Je to zejména vlastním systémem řízení a specifickým vyhodnocováním soutěží.
Každé kolo  PL je sice hodnoceno zvlášť. Vítězové si odvážejí své ceny tak, jako u ostatních soutěží. Ovšem u oddílů, které jsou zařazené do dlouhodobé soutěže PL se body z jednotlivých kol ročníku sčítají. Oddíl, který získá nejvíce bodů, se stává vítězem ročníku.
Na žíněnkách každoročně působí sbor dobrovolných a obětavých rozhodčích. Mnozí z nich jezdí na své náklady, bez nároku na odměnu, ve svém osobním volnu, mnohdy na úkor svých rodin. Za každým kolem PL je rovněž skryto mnoho namáhavé práce lidí, kteří pracují bez odměn a zůstávají převážně v anonymitě. Bez těchto lidí by nebylo jediného kola PL. Soutěže, kde si děti mezi sebou měří síly již více jak 25 let. Nyní se VV OSJu Kolín a pořadatelé jednotlivých kol snaží zajistit odměňování těchto lidí. Ne vždy se to ale daří v odpovídající výši.
OSJu a PL mají připraveno opětovně pár novinek. Mezi poslední hlavní změny patří od roku 2012 nové pojetí putovního poháru a prezentace s popularizací dění kolem OSJu, PL a jejich oddílů na stránkách www.osju.eu.
Stránky OSJu Kolín přinášejí hned od roku 2012 velmi kvalitní informace nejen z dění Polabské ligy a OSJu, ale i z jednotlivých členských oddílů.
Hledáme nové sponzory, zájemce o reklamu na celé PL a jiné druhy podpory. Případní zájemci se mohou obrátit na Josefa Musila josef.musil@osju.eu (mobil 605 209 665 nebo 605 209 666). Polabská liga má velmi vysokou úroveň, tudíž prezentace u ní je velmi dobrou investicí. Jenom letos v Chlumci nad Cidlinou startovalo kolem 330 dětí.

 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů